10 listopada - XVII Turniej Tenisa Stołowego

10 listopada reprezentacja Naszego gimnazjum wzięła udział w XVII Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Dzielnicy III Miasta Krakowa, zorganizowanego przez Radę Dzielnicy III Miasta Krakowa oraz Gimnazjum nr 9 w Krakowie, z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

W skład reprezentacji męskiej wchodzili: Jakub Cnota. Norbert Staniszewski oraz Paweł Wanago. Reprezentację żeńską stanowiły Dobrawa Ćwiertna, Agnieszka Choczewska oraz Zuzanna Wierzbicka.

Turniej został był rozgrywany w kategorii dziewczyn oraz chłopców. W fazie eliminacji dziewczęta zostały podzielone na dwie grupy czteroosobowe i rozgrywały mecze na zasadzie każdy z każdym. Awans do półfinałów uzyskiwały dwie najlepsze zawodniczki z grupy.

W kategorii chłopców zostały utworzone 4 grupy w eliminacjach, podczas których uczestnicy rozgrywali również systemem każdy z każdym swoje mecze. Do dalszej gry awansowali tylko zwycięzcy swoich grup.

Niestety pomimo ogromnego wysiłku i ambitnej walki żadnej z dziewczyn nie udało się awansować do półfinałów. 

Wśród chłopców bardzo dobra gra naszych uczniów Norberta Staniszewskiego oraz Jakuba Cnoty pozwoliła im cieszyć się z zajęcia I miejsca w swojej grupie i awansu do półfinałów. Niestety ta sztuka nie powiodła się Pawłowi Wanago. W półfinale los spłatał figla naszym reprezentantom, i skojarzył ich w jednej parze. Zatem o tym kto wejdzie do finału miał zadecydować bratobójczy pojedynek pomiędzy Jakubem a Norbertem. Ten zacięty pojedynek skończył się zwycięstwem tego pierwszego, i wiadomo już było kto o co będzie walczyć w tym turnieju.

Ostatnim akordem były finały, w obu meczach mieliśmy swoich reprezentantów. Norbert po emocjonującym meczu wyszarpał wygraną w stosunku 2:1 i zajął ostatecznie 3 miejsce w turnieju. W finale Jakub dzielnie stawiał opór w pierwszym secie, niestety jednak zakończył się on wygraną przeciwnika – jak i całe spotkanie.

Ostatecznie nasi reprezentanci zdobyli:

Jakub Cnota – II miejsce
Norbert Staniszewski – III miejsce

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!