11 kwietnia - spotkanie szkół im. ks. Franciszka Blachnickiego

Mimo, że dzień ten wypadał w sobotę, spotkaliśmy się przed szkołą, aby wyruszyć autokarem do Krościenka nad Dunajcem. Dotarliśmy tam na godzinę 10.00. W spotkaniu uczestniczyło 6 szkół noszących imię ks. Franciszka Blachnickiego.

Powitał nas ks. bp Adam Wodarczyk – moderator generalny Ruchu Światło-Życie. Następnie każda z obecnych szkół w oparciu o przygotowane prezentacje multimedialne ukazała związki miast (między innymi Rybnika, Tarnowskich Gór, Zawichostu, Oświęcimia, Krakowa) z życiem i działalnością Patrona. Nasze Gimnazjum przygotowało prezentację dotyczącą Lublina i Calsbergu. Mieliśmy możliwość poszerzyć swoją znajomość postaci ks. Franciszka. Po zakończeniu prezentacji był czas na zabawy i tańce integracyjne, po czym udaliśmy się do kościoła, aby w dolnej kaplicy przygotować się do Eucharystii. Po Mszy św. modliliśmy się wspólnie przy grobie Patrona i wypraszaliśmy łaski dla nas i naszych rodzin. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie na schodach prowadzących do górnego kościoła.

Droga powrotna do Krakowa upłynęła nam na wspólnym śpiewie przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał p. Z. Pawlisz.