28 listopada - 19 grudnia - Adwentowy Turniej Tenisa Stołowego

28 listopada mijał termin zgłoszeń do Adwentowego Turnieju Tenisa Stołowego, który był pierwszą inicjatywą zachęcającą do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz lepszego poznawania siebie nawzajem przy dobrej zabawie i odrobinie rywalizacji. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 10 uczniów z naszego Gimnazjum. Następnie doszło do losowania dwóch grup eliminacyjnych. W rolę "sierotek" decydujących o przydziale do grup wcieliły się uczennice naszego Gimnazjum. Po emocjach związanych z losowaniem, grupy prezentowały się następująco:

Grupa A: Wojtek, Daniel, Przemek, Maciek oraz Janek
Grupa B: Kamil, Szymon, Michał, Miłosz, oraz Andrzej

Mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów do 11 punktów. Awans do dalszej fazy pucharowej otrzymywały osoby z pierwszych dwóch miejsc z obu grup. Następnie w półfinałach zawodnicy pojedynkowali się na przemiennie tj. (1A-2B i 2A-1B). Zwycięzcy z półfinałów rozgrywali między sobą mecz finałowy, a przegrani walczyli o 3 miejsce w turnieju.

Już z początkiem grudnia odbyły się mecze w grupie A. Po pierwszych dość jednostronnych pojedynkach, i łatwych zwycięstwach 2:0, doczekaliśmy się zaciętego i bardzo emocjonującego pojedynku pomiędzy Wojtkiem a Jankiem. Jak się później okazało, był to kluczowy mecz dla późniejszego układu tabeli. Pomimo początkowych trudności Janek szybciej opanował emocje i ostatecznie pokonał Wojtka 2:1. Liderem od początku w tej grupie był Przemek, który wygrywając wszystkie mecze „zgłaszał swój akces” do końcowego zwycięstwa w turnieju.

Przed ostatnim meczem Przemek był już pewien awansu z pierwszego miejsca, natomiast o drugie walczyli Wojtek oraz Janek. Ostatni mecz odbył się pomiędzy Danielem oraz Jankiem, który musiał wygrać aby liczyć się w walce o drugie miejsce. Na początku meczu zarysowała się lekka przewaga Janka i mimo dużej stawki udało mu się wygrać pierwszego seta, choć nie bez problemów. Był na najlepszej drodze aby zapewnić sobie awans z drugiego miejsca. W drugiej odsłonie meczu Janek został pokonany przez Daniela i mieliśmy remis. Emocje sięgały zenitu, długie wymiany w obronie, i ostatecznie to wyrównane spotkanie wygrał Janek - 2:1. 
Stało się jasne, że zrównał się z punktami z Wojtkiem, a o awansie na korzyść Janka decydował wynik meczu bezpośredniego.

Ostatecznie z grupy A awansowali Przemek oraz Janek.

Równolegle rozgrywane były mecze grupy B. Również w tej grupie już na początku wyklarował się lider – Miłosz. Pozostali zawodnicy toczyli między sobą zacięty bój o drugie miejsce i awans z grupy. Najszybciej z rywalizacji odpadł Michał, który pomimo zaciętej walki do samego końca przegrał swoje mecze. W tej sytuacji wiadomo było, że drugie miejsce zajmie ktoś z dwójki Andrzej – Kamil. Wyrównany mecz zakończył się szczęśliwie dla Kamila i mógł być on praktycznie pewien awansu do dalszej rundy.

W grupie było 5 zawodników, lecz z powodów zdrowotnych Szymon niestety nie mógł wystąpić w turnieju. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

Ostatecznie z grupy B awansowali Miłosz oraz Kamil.

Mecze półfinałowe miały bardzo zacięty i emocjonujący przebieg. Jednak pomimo ambitnej postawy zarówno Kamil jak i Janek przegrali swoje mecze. Na pocieszenie została im szansa walki o 3 miejsce w Adwentowym Turnieju Tenisa Stołowego. Zgodnie z przewidywaniami w wielkim finale rozgrywanym 19 grudnia 2014 roku mieli się spotkać Przemek z Miłoszem.

Mecz o trzecie miejsce, który rozgrywany był 19 grudnia 2014 przy obecności grupki kibicujących uczniów, miał bardzo wyrównany przebieg. To raz prowadził Kamil, to za chwilę przewagę zdobywał Janek. Ostatecznie pierwszy set wygrał Janek. W drugim secie, emocje oraz dobra i cierpliwa gra ze strony Kamila sprawiły, że Janek nie poradził sobie w tej partii i było 1:1. Trzeci set to prawdziwa walka na wymiany w obronie, wielkie emocje, które tym razem lepiej opanował Janek i wygrał cały mecz 2:1 i zajął 3 miejsce w turnieju.

Mecz finałowy rozpoczął się od krótkiej rozgrzewki finalistów podczas której uczniowie Przemek i Miłosz mogli przyzwyczaić się do panującej atmosfery. Gościem specjalnym finału turnieju był Ks. Bp Grzegorz Ryś, który bacznie obserwował grę uczniów. W pierwszym secie zarysowała się niewielka przewaga Przemka, który był bardziej opanowany. Miłosz jednak z każdą chwilą stawał się coraz bardziej pewny swoich zagrań. Pomimo tego, Przemek zwyciężył w pierwszym secie po emocjonującej walce. W drugim secie Miłosz postawił wszystko na jedną kartę, wynosząc się na szczyt swoich umiejętności i wyrównał wynik. Ostatni set zapowiadał ogromne emocje, ponieważ obaj zawodnicy grali jak równy z równym. Ostatecznie to Miłosz wygrał seta i przypieczętował swój triumf w całym turnieju. Po zakończonych zawodach Ks. Bp Grzegorz Ryś wręczył nagrody i dyplomy dla uczestników.