DLA UCZNIÓW‎ > ‎

Koło biologiczno - chemiczne

Tak o zajęciach koła biologiczno-chemicznego w roku szkolnym 2017/2018 pisze uczennica klasy 2a:

Zajęcia dodatkowe w naszej szkole rozpoczęły się już pełną parą, każdy uczeń wybrał coś interesującego dla siebie.
Koło biologiczno-chemiczne również znalazło swoich uczestników.
Na pierwszych zajęciach (we czwartek) odwiedził nas wyjątkowy gość.
Jedna z uczennic klasy 2b przyniosła nam modliszkę. Każdy miał możliwość obserwowania jej, dotknięcia, odważnym udało się ją nawet wziąć na ręce.
Poznaliśmy też dużo informacji na temat tych wyjątkowych stworzeń - ich środowiska życia i sposoby zdobywania pożywienia.
Każdy z nas zapamięta te zajęcia z pewnością na bardzo długo!

Tak o zajęciach z koła biologiczno - chemicznego pisze jeden z uczniów klasy 3a:

Koło biologiczno-chemiczne to zajęcia, na których wykonujemy mnóstwo bardzo ciekawych eksperymentów, zarówno z dziedziny chemii jak i biologii - od obserwowania zachowań pięknych karaczanów, po efektowne doświadczenia chemiczne. Na zajęciach panuje miła atmosfera, a pani jest bardzo pomocna. Jestem zadowolony, że mogę uczestniczyć w tych zajęciach i wszystkich, którzy nie są zapisani na to koło, bardzo zachęcam. To naprawdę świetna sprawa :)

Na ostatnich zajęciach koła biologiczno-chemicznego uczniowie z wielkim zaciekawieniem oraz entuzjazmem obserwowali zachowanie karaczanów i patyczaka. Swoje obserwacje uwiecznili na zdjęciach i filmie. Zachęcamy do oglądnięcia!

Uczniowie klas pierwszych na lekcjach biologii poznają obecnie świat bezkręgowców. Dlatego też, do pracowni biologiczno-chemicznej przybyli przedstawiciele mięczaków - ślimaki winniczki
Uczniowie z wielką ciekawością i entuzjazmem obserwowali ich budowę oraz sposób poruszania!