"Ciekawe życie roślin"

Julia Kosmala, Agnieszka Kiebzak, Wiktoria Puchała, Karolina Tabor, Alina Turek

Opiekun projektu: p. Weronika Kaczmarczyk 


Rośliny nie są dość częstym tematem rozmów. Ludzie na ogół nie mają rozeznania, jak ciekawe jest ich życie. Nie wiedzą jak mogą być różnorodne, ani jakie tajemnice skrywają. Więc co nas skłoniło do wybrania tego tematu?

Wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, dzięki kwitnącym roślinom świat jest piękniejszy. Tworzą paletę kolorów, którą używamy na co dzień, nie mając o tym zielonego pojęcia. Każdy gatunek jest w jakiś sposób wyjątkowy, dla zwykłych śmiertelników niestety nie ma to większego znaczenia. Jednak nasz zespół zaobserwował, że powszechnie ludzie omijają jeden z najciekawszych tematów świata.

Celem naszego projektu było przede wszystkim zainteresowanie Was tą ciekawą stroną życia. Świat roślin wcale nie jest taki nudny jak się wydaje. Przy pomocy naszej opiekunki Pani Weroniki zasuszyłyśmy rozmaite liście i kwiaty, które następnie posłużyły nam do ozdobienia naszych rysunków. Byłyśmy również w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie na własne oczy mogłyśmy podziwiać różne okazy często egzotycznych i ciekawych roślin.

Każda z nas wiele się dowiedziała podczas realizowania tego projektu, świetnie się przy tym bawiąc. Przyroda to sama przyjemność, tym większa im bardziej ją poznajemy.