1 września - rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pierwszego września o godz. 9:00 cała wspólnota Gimnazjum Oazowego im. ks. Franciszka Blachnickiego wraz z sąsiednim Gimnazjum nr 9 stanęła u stóp ołtarza parafii św. Jana Chrzciciela, by wspólnie celebrować rozpoczynającą nowy rok szkolny Mszę Świętą. Przewodniczył jej ks. Biskup Jan Szkodoń, który wygłosił do nas swoje słowo, podkreślając wagę lat młodości w kształtowaniu się całego naszego życia. Eucharystię wraz z Księdzem Biskupem koncelebrował nasz Ksiądz Dyrektor Mariusz Susek, a obok licznie zgromadzonych uczniów nie zabrakło również Siostry Wicedyrektor, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na Eucharystii powierzone zostały wszystkie nasze intencje i my sami, tworzący społeczność naszej szkoły. Ksiądz Biskup na koniec udzielił nam swego pasterskiego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się rok szkolny.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie część oficjalną poprowadził Ksiądz Dyrektor. Po raz pierwszy zapalona została nowa świeca z hasłem bieżącego roku formacyjnego, które brzmi „W mocy Ducha Świętego”. Po niej nastąpiło pierwsze spotkania klas ze swoimi wychowawcami, powitanie, rozdanie planów lekcji i… powrót do domu na ostatnie, jeszcze prawie wakacyjne popołudnie.

Pierwszy września 2015 roku to w Gimnazjum Oazowym szczególny dzień nie tylko dlatego, że aż dziewięćdziesięcioro uczniów, w tym pięćdziesięcioro pierwszoklasistów, rozpoczęło w nim swój kolejny rok szkolny. Są to również nasze pierwsze urodziny. Dokładnie rok temu przeżywaliśmy uroczystą inaugurację: przecinaliśmy wstęgę wraz z moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie, ks. Adamem Wodarczykiem, pierwszy raz zapaliliśmy świecę, odmówiliśmy wspólną modlitwę, zabrzmiał pierwszy dzwonek… 

Dziś, po kolejnym szczęśliwym rozpoczęciu roku szkolnego i po naszych pierwszych urodzinach, gotowi jesteśmy do całorocznej pracy intelektualnej i formacyjnej, by w czerwcu móc z radością i satysfakcją stwierdzić, że dobrze wykorzystaliśmy czas. Niech Pan Bóg nam błogosławi.

WSTECZ