11 stycznia - wyjście do Instytutu Cervantesa 

        W dniu 11 stycznia 2016 roku klasy Ia i IIa udały się z wizytą do Instytutu Cervantesa przy ul. Kanoniczej 12 
w Krakowie. Pobyt w centrum języka hiszpańskiego upłynął bardzo intensywnie i owocnie. Pierwszą atrakcją była niespełna godzinna prelekcja na temat kultury i geografii Hiszpanii w trakcie której uczniowie mieli okazję także posłuchać gwiazd współczesnej muzyki hiszpańskiej oraz obejrzeć teledyski.
Po krótkiej przerwie na posiłek wyświetlony został film w reżyserii Ignacio Ferreras pt. "Arrugas", co na język polski tłumaczone jest jako: "Dyskretne uroki starości".Projekcja miała miejsce w pięknej sali konferencyjnej, a film oglądany w hiszpańskiej wersji językowej ze wsparciem polskich napisów okazał się niezwykle ciekawy, wciągający i zmuszający do refleksji. Następnym punktem programu było oprowadzenie po bibliotece, po czym miała miejsce lekcja języka hiszpańskiego prowadzona przez nauczycielkę pochodzenia hiszpańskiego. Nacisk położony został na komunikację, a uczniowie mieli okazję popisać się zdobytymi dotychczas umiejętnościami językowymi. Wiele radości i satysfakcji sprawił fakt, iż potrafili nawiązać kontakt z osobą hispanojęzyczną. 
        Wizyta w sercu języka hiszpańskiego w Krakowie była niecodzienną lekcją, która z pewnością pozostawi niezatarte wrażenia i zmotywuje uczniów do dalszej, wytężonej nauki tego języka.                                                         WSTECZ