10 stycznia - fiesta hiszpańska w klasie 3aW dniu 10.01.2018 mieliśmy nietypową lekcję hiszpańskiego. Nie musieliśmy w tym dniu przynosić książek , lecz potrawy hiszpańskie. Zaraz po dzwonku zapowiadającym 7 lekcję, wszyscy zabraliśmy się za organizację Sali 24. 
Położyliśmy na ławki jedzenie, które wcześniej sami przygotowaliśmy w domu. Przygotowaliśmy wiele pysznych potraw. Były typowe hiszpańskie a nawet meksykańskie dania : tortilla de patatas (hiszpańska odmiana omletu), Roscón de Reyes (ciasto w kształcie pierścienia), nachosy z wieloma sosami (m.in. salsa verde, mojo de avuacate, mole poblado) i nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych hiszpańskich churrosów w sosie czekoladowym. Wszystko wyglądało tak przepysznie, że ledwie udało się zrobić zdjęcie przygotowanym potrawom. Wszyscy przystąpili do degustacji. Nie sposób było oderwać się od smakowania potraw. 

Hiszpańska muzyka w tle stwarzała świetny klimat. Na tej lekcji czuliśmy się jakbyśmy naprawdę byli w Hiszpanii. Smakując dania rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Wszyscy świetnie się bawili i już głodni nie chodzili. Bardzo dziękujemy Pani Iwonie Sowie za zorganizowanie fiesty i pokazanie , że na lekcji nie musi być nudno.
Wojciech Podedworski, 3a