10 grudnia – Adwentowy Dzień Skupienia dla Uczniów

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Adwentowy dzień skupienia. Spotkanieto było wyjątkowe ze względu na naszych równie wyjątkowych gości jakimi byli: autor hymnu ŚDM-u 2016 - Jakub Blycharz, oraz osoby 
z zespoły „Niemagotu”: Ola Maciejewska, Przemek Kleczkowski oraz Jakub Figus. Na początku wysłuchaliśmy pięknego świadectwa wygłoszonego przez Jakuba Blycharza, nawiązywało ono do tego że marzenia naprawdę się spełniają, potwierdzeniem tego było marzenie Kuby o napisaniu Hymnu na ŚDM, co jak wiemy się spełniło.
Po świadectwie, przyszedł czas na drożdżówki i ciepłą herbatę co miało dać nam moc na czas uwielbienia, był to także dobry czas na porozmawianie i pośmianie się. 

Razem z wcześniej wspomnianymi przedstawicielami  zespołu śpiewaliśmy na chałę Pana. W trakcie mogliśmy przyjąć Komunię Świętą. Już na koniec, siostra Magdalena opowiedziała nam o św. bracie Albercie i św. Bernardynie, o ich życiu, postawie i dążeniu do świętości. Jestem pewna, że każdy wyniósł coś z tego spotkania i na pewno je zapamięta.

Marysia Kozłowska
klasa IIIa