12 marca - zajęcia koła turystyczno - krajoznawczego w Porcie Lotniczym -Balice

    W sobotę 12 marca odbyły się największe jak dotąd (pod względem liczby uczestników) zajęcia koła turystyczno-krajoznawczego. Mimo niesprzyjającej pogody 18 uczniów zgromadziło się na placu przed Muzeum Narodowym, aby wyruszyć w podróż do Portu Lotniczego Kraków-Balice. 

Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z panią Agatą z obsługi informacyjnej lotniska, z którą rozpoczęliśmy poznawanie pracy tego ważnego węzła komunikacyjnego. Na początek udaliśmy się do lotniskowego hotelu, gdzie odbyła się prezentacja multimedialna
i minikonkurs z nagrodami. Następnie powróciliśmy do hali odlotów, na stanowiska odprawy bagażowej standardowej i bagażów ponadwymiarowych. Zwiedzanie utrudniały nieco trwające prace budowlane, z drugiej strony było niewielu pasażerów, dzięki czemu mogliśmy więcej zobaczyć. Przechodząc przez kolejne pomieszczenia wczuwaliśmy się w rolę podróżnych i osób oczekujących na przylot znajomych. Naszą drogę zakończyliśmy na stacji kolejki łączącej lotnisko z centrum Krakowa, a na pożegnanie spojrzeliśmy na wszystko z góry, z ostatniego piętra wielopoziomowego parkingu. Gdy będziemy wyruszać w podróż dookoła świata, lotnisko niczym nas już nie zaskoczy!