15 czerwca – wyjście klasy 3a do Capgemini

15 czerwca całą klasą 3a wraz z p. Anną Olesiejuk oraz p. Agnieszką Nowicką wybraliśmy się do siedziby firmy Capgemini znajdującej się nieopodal Ronda Barei. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy miło powitani i wstępnie zapoznani z regulaminem panującym w firmie, dostaliśmy imienne plakietki, mogliśmy się poczuć jak pracownicy. Po krótkim powitaniu opisano nam czym się zajmują oraz jakie są możliwe stanowiska w tej korporacji. Opowiedziano nam także trochę o historii firmy. Następną częścią programu było zaprezentowanie nam jakich pracowników potrzebują, dowiedzieliśmy się, że w dzisiejszym świecie bez znajomości języków to ani rusz, usłyszeliśmy także co trzeba zrobić aby pracować w firmie tego typu.

Gdy zakończyliśmy przerwę uczestniczyliśmy w warsztacie pt. „Jak poprawnie tworzyć CV” było to dla nas bardzo ciekawe i wiele nas nauczyło, wiemy już jak je napisać i wiemy też jak tego nie robić, myślę że ta wiedza przyda nam się już niedługo.
Między każdymi punktami programu mogliśmy skorzystać z poczęstunku, który został dla nas przygotowany. Na koniec odwiedziliśmy część biurową i mogliśmy poczuć atmosferę jaka towarzyszy pracy w tym miejscu. Usłyszeliśmy wiele ciekawych faktów oraz otrzymaliśmy drobny upominek.

Czuliśmy się tak zachęceni przez Panią Agnieszkę, która nas oprowadzała, że chętnie złożylibyśmy swoje CV (oczywiście poprawnie napisane) już dziś.