16 marca - Konkurs "Kangur Matematyczny"

16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych,
z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Kangur Matematyczny od lat cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. Konkurs Kangur Matematyczny ma już wieloletnią tradycję, a trafił do Polski - a jakże - z ojczyzny kangurów, czyli
z Australii. W tym roku Międzynarodowy Konkurs odbył się w Polsce już po raz 26.

Udział w konkursie to prestiż i wysoka ranga wypracowana przez Międzynarodowy Zespół matematyków. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 26 uczniów: 23 uczniów
w kategorii Kadet (I i II klasa gimnazjum) oraz 3 uczniów w kategorii Junior (III klasa gimnazjum). Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut. Zadania ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Uczniowie na całym świecie zmierzyli się z królową nauk. Kangur przeprowadzany jest w 51 krajach świata.

W konkursie biorą udział uczniowie, którzy lubią matematykę i mają smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań. Aby poradzić sobie z zadaniami nie potrzebna jest znajomość wszystkich wzorów matematycznych, ale bystre oko i badawczy umysł. Z niecierpliwością czekamy na wyniki które pojawią się w czerwcu.

Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał układankę-breloczek Magiczny sześcian!