16 maja - wyjście do Instytutu Cervantesa

W dniu 16.05.2017 odbyła się wycieczka do Instytutu Cervantesa w Krakowie. Została ona zorganizowana dla uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum, uczęszczających na lekcje języka hiszpańskiego. W wyjściu wzięła udział również grupa osób z klas drugich, realizująca w tym roku szkolnym projekt z języka hiszpańskiego. Opiekunkami były Panie; Iwona Sowa oraz Katarzyna Bober.

Po drugiej godzinie lekcyjnej (o 9:45) wyszliśmy ze szkoły. 
Po dotarciu na miejsce mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą Hiszpanii oraz języka hiszpańskiego, a także posłuchać ciekawego wykładu na temat różnych aspektów kultury Półwyspu Iberyjskiego . Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła Pani Ronda Bautista- hiszpańska artystka. 
W trakcie zajęć tworzyliśmy własne grafiki oparte na sztuce i kulturze Meksyku. 


W tym samym czasie druga grupa w czasie lekcji z rodowitym Hiszpanem wypisywała po hiszpańsku dane osobowe, każdy mówił o ulubionych formach spędzania wolnego czasu, ulubionych potrawach oraz przedmiotach szkolnych. Wymienialiśmy także swoje ulubione słowa w języku hiszpańskim. Najbardziej podobała nam się możliwość rozmowy w języku hiszpańskim z osobami wywodzącymi się z Hiszpanii. Wielką radość sprawiało nam gdy rozumieliśmy się 
z nimi! Po zakończonych zajęciach i przerwie na drugie śniadanie nastąpiła wymiana grup oraz kolejny blok warsztatów plastycznych i zajęć językowych.

Po zrealizowaniu wszystkich punktów programu podziękowaliśmy za wspólne zajęcia i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy budynku Instytutu.

Julia Kosmala, kl. 1a