16 kwietnia - Wyjazd klas pierwszych do Krościenka 

    W sobotę, 16 kwietnia udaliśmy się do Krościenka nad Dunajcem, czyli do samego serca Oazy, na spotkanie szkół imienia ks. Franciszka Blachnickiego. Nasze gimnazjum reprezentowały klasy pierwsze wraz z Księdzem Dyrektorem, Siostrą Wicedyrektor, Wychowawczyniami, Diakonią Szkolną oraz wspierającym nas muzycznie panem Ziemowitem Pawliszem.

    Na miejscu powitał nas moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. dr Marek Sędek. Spotkanie rozpoczęło się w godzinach porannych od zabaw przy muzyce i wspólnym świętowaniu przy słodkim poczęstunku. Po nim nastąpiły prezentacje ukazujące ks. Blachnickiego jako świadka Bożego Miłosierdzia. W tym czasie szkoły przedstawiały także, w jaki sposób starają się naśladować w tym swojego Patrona. Nagrodzono także autorów kart pocztowych poświęconych uczynkom miłosierdzia, jakie praktykował w swoim życiu w sposób szczególny ks. Franciszek. Była też chwila rywalizacji przy rozwiązywaniu krzyżówek wymagających wiedzy o życiu i działalności naszego Patrona.

    Wspólną Eucharystię celebrowaliśmy pod przewodnictwem Księdza Marka, moderatora generalnego, u grobu Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego. To tam usłyszeliśmy świadectwo pewnego cudu, jakiego dokonał ks. Franciszek. Kiedy dwa lata temu w piątym miesiącu ciąży zaczął się rodzić mały Franio (dziś dwuletni, nadzwyczaj żywiołowy brzdąc), jego mama, wiedząc, że płuca maluszka nie dadzą rady utrzymać go przy życiu, zaczęła modlić się przez wstawiennictwo ks. Blachnickiego o cud wstrzymania rozpoczętego już porodu. Jak mówi – z trudnymi sprawami tylko do przyjaciół… Ona sama wraz ze swoim mężem całą młodość poświęciła Oazie. Ks. Franciszek wysłuchał prośby, rozpoczęty poród został wstrzymany, a mały Franek urodził się dopiero w dziewiątym miesiącu.

    Po Mszy Świętej był czas na spacer po słonecznym Krościenku, pyszne lody i czas spędzony wspólnie w malowniczym otoczeniu Pienin. Pogoda dopisała nam wyjątkowo. Deszcz spadł dopiero po naszym powrocie do Krakowa. Chwała Panu!