17 października – wyjscie klas drugich do kina na film "Twój Vincent"


Tego dnia klasy drugie naszej szkoły wybrały się do kina na film pod tytułem "Twój Vincent".
Dla klasy 2a wyjście, było nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w zbiórce makulatury. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.

Film obejrzany dzisiaj przez nas był bardzo nietypowy, inny niż większośc filmów oglądanych do tej pory. Jest on pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 2 lat przez ponad 100 malarzy nasladujących twórczość Van Gogha. Postacie oraz krajobrazy występujące podczas seansu pochodziły z obrazów malarza. Właśnie za pomocą tak niekonwencjonalnej metody na dużym ekranie została opowiedziana historia życia, a także niewyjaśnione okoliczności śmierci tego artysty.


Każdy uczeń był pełen podziwu i zachwytu, gdy obrazy uznawane za najwybitniejsze dzieła sztuki współczesnej zaczynały tworzyć historię!

Film ukazał nam także, że pod grubą powierzchownością ludzie często świetnie umieją kryć swoje niedoskonałości i problemy.
Jedna z postaci podczas seansu wypowiedziała zdanie, że Vincent Van Gogh oddał swoje życie w imię sztuki, bo do samego końca malował. Na 8 lat przed swoją śmiercią artysta stworzył ponad 800 obrazów, z czego za życia sprzedał tylko jeden, był po prostu niedoceniony.

To był wspaniały dzień mimo, że rozpoczął się bardzo wcześnie, bo pobudką o 6 rano! Najpierw lekcje według podziału godzin, później spacer w piękną pogodę do kina a w kinie obejrzenie ciekawego filmu, który zaproponowali nasi wychowawcy. Dziękujemy! :)

Wiktoria Marek, kl.2a