17 grudnia - adwentowy dzień skupienia dla rodziców

Dnia 17 grudnia 2017 r. w III niedzielę adwentu odbył się Dzień Skupienia dla rodziców naszego Gimnazjum Oazowego, aby odświeżyć ducha i zbliżyć się z naszym Kochającym nas Bogiem.


Spotkaliśmy się ok. godziny 15:00 w kameralnym budynku Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów przy ul. Ojcowskiej 1 w Krakowie-Bronowicach.

Po krótkiej modlitwie i kilku słowach wstępu przez Księdza Dyrektora siostra Urszula wprowadziła nas w duchowy świat bliskości Boga. Siostra zachęciła nas do odpowiedzenia sobie na pytanie czym jest dla Nas wiara w Kochającego Boga, jak rozumieć bliskość Boga, jego obecność oraz jak zawierzyć w to, że On jest cały czas tuż obok nas. Kochający Bóg jest prawdziwym Ojcem, który nawet 
w beznadziejnych sytuacjach nas wspiera, o czym świadczyli zaproszeni goście -małżeństwo Dominika i Marcin ze Wspólnoty Domowego Kościoła.

Na zakończenie duchowej konferencji mieliśmy okazję zobaczyć prezentację z przepięknymi cytatami z Pisma Świętego, będącymi formą listu Kochającego Boga Ojca do nas. 

Po konferencji udaliśmy się do kaplicy na Adorację Najświętszego Sakramentu, gdzie każdy w skupieniu ducha przeżywał obecność Pana Jezusa.

Aby też zadbać nie tylko o ducha, Rada Rodziców przygotowała słodkie ciasteczka oraz kawę i herbatę – była okazja podzielić się wrażeniami i lepiej się poznać przy krótkich indywidualnych rozmowach.

Po posiłku podzieliliśmy się na grupy. Podczas tych spotkań rozważaliśmy wybrane fragmenty Pisma Świętego, które pomogły nam lepiej zrozumieć, że wierzyć to znaczy zaufać Bogu.

Nasze rozważania zakończyła Msza Święta, na koniec której Ksiądz Dyrektor Mariusz Susek podziękował za wspólnie spędzony czas, prosząc o wsparcie modlitewne dla naszego Gimnazjum, a na koniec udzielił nam błogosławieństwa.

Marzena i Cezary Kwiecień, rodzice ucznia klasy 3b