18 czerwca – Dzień Języków Obcych

W naszej szkole zrobiło się kolorowo i międzynarodowo!


W poniedziałek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dniu Języków Obcych. Atrakcji było wiele. Wszystko rozpoczęło się od przedstawienia "Kuchenne Rewolucje", dzięki któremu mogliśmy się przekonać jak wiele nieporozumień może wyniknąć z braku zrozumienia języków obcych. 


Następnie uczniowie włączyli się w śpiew piosenki niemieckiej. Kolejnym punktem programu był taniec przygotowany przez uczennice do piosenki "Alive" oraz niemiecki taniec bawarski. Następnie uczniowie obejrzeli filmik dotyczący zdrowego trybu życia, będący częścią projektu edukacyjnego z języka hiszpańskiego oraz projekt semestralny z języka hiszpańskiego przygotowany przez uczennice klasy 3a, zachęcający do nauki języków obcych. Po krótkiej przerwie wystąpili uczniowie ze scenką prezentującą humor angielski, a uczennica klasy 3a zagrała na gitarze i pięknie zaśpiewała po hiszpańsku. Bardzo ciekawymi punktami programu był pokaz układu z kubeczkami do piosenki "Cup Song" oraz klaskania do piosenki "Volar". 

Całość zwieńczyło rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz uczniów szczególnie zaangażowanych w naukę języków obcych i poznawanie ich kultury.