19 czerwca - wyjście do Instytutu Cervantesa

Klasa 3a swoją wizytę w Instytucie Cervantesa rozpoczęła od obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wysłuchania wykładu na temat Hiszpanii- geografii, historii, kultury oraz tradycji tego kraju. Podczas zajęć uczniowie udali się w fascynującą podróż poprzez regiony Hiszpanii, zatrzymując się w największych i najbardziej znanych miastach oraz pokrótce omawiając ich zabytki. 
Na zakończenie prezentacji omówione zostały życiorysy i dzieła wielkich twórców hiszpańskich takich jak np. Salvador Dalí, Antonio Gaudí, Pablo Picasso czy Miguel Cervantes. 

Kolejną atrakcją jaka czekała na uczestników spotkania były warsztaty grafiki opartej na sztuce Meksyku, które poprowadzone zostały przez artystkę pochodzenia hiszpańskiego- Rondę Bautistę. Uczniowie zostali zapoznani ze zjawiskiem grafiki ekologicznej, a następnie pod okiem prowadzącej mogli popuścić wodze fantazji i stworzyć własne, niepowtarzalne grafiki. 
Efekty przerosły oczekiwania!

Ostatnim punktem programu była lekcja języka hiszpańskiego poprowadzona przez jednego z hispanojęzycznych nauczycieli prowadzących kursy językowe w Instytucie Cervantesa. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił 
w konkurencjach językowych, przypomnieć sobie najważniejsze aspekty kultury hiszpańskiej oraz gruntownie powtórzyć wiadomości z zakresu geografii Półwyspu Iberyjskiego. Zajęcia były niezwykle dynamiczne, zabawne 
i w pełni odzwierciedlały hiszpański temperament!

Wizyta w Instytucie Cervantesa na długo pozostanie w pamięci uczniów i z pewnością będzie stanowić nie tylko podsumowanie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności językowych, ale także zachętę do dalszej nauki języka hiszpańskiego!