1 kwietnia - spotkania Wielkanocne

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną na lekcjach z wychowawcami mieliśmy „dzielenie się jajkiem”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zapalenia świecy i odczytania fragmentu Ewangelii o zmartwychwstaniu. Następnie zaśpiewaliśmy pieśń wielkanocną i złożyliśmy sobie życzenia, po czym zasiedliśmy do pięknie przygotowanego stołu, aby spożyć przyniesione przez nas smakołyki.'

W południe zgromadziliśmy się na korytarzu. Ks. Dyrektor poprowadził spotkanie, podczas którego przypomniał nam znaczenie zbliżającego się Triduum Paschalnego. Wysłuchaliśmy fragmentu Exultetu. W tym dniu mieliśmy przynieść do szkoły świecę. W czasie naszego spotkania podchodziliśmy do paschału i zapalaliśmy nasze świece, a następnie czyniliśmy znak krzyża wodą święconą. Było to nasze uwielbienie Boga i dziękczynienie za dar wyzwolenia, które dokonało się przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa. Ks. Dyrektor złożył nam życzenia, abyśmy byli jak świeca, która sama się spala, a innym przyświeca.

Z okazji przypadającego w Wielki Czwartek dnia kapłańskiego oraz na nadchodzące Święta Ks. Dyrektorowi złożyliśmy najlepsze życzenia.