21 czerwca – pożegnanie uczniów klas trzecich

21 czerwca był w naszej szkole dniem pełnym refleksji i podsumowań.

Nim jednak takowe emocje ogarnęły nasze myśli i serca uczniowie wraz z nauczycielami porozmyślali troszkę na tematy "pro live", czyli ochrony ludzkiego życia. Oglądnęliśmy film pt. "Bella", opowiadający o losach młodej kobiety i jej trudnym wyborze życiowym. Jej przyjaciel Jose, zabierając ją do swojego rodzinnego domu, przez swą obecność i dobre słowo pragnął udowodnić jej, jak ważnym elementem jest rodzina oraz życie każdego człowieka. Następnie, naszymi opiniami i myślami dotyczącymi filmu postanowiliśmy się podzielić wśród naszych koleżanek i kolegów w klasach.

Kolejnym punktem dnia było podsumowanie całego roku szkolnego, rozdanie podziękowań i nagród naszym uczniom za konkursy biblioteczne, przedmiotowe, zawody sportowe a także zaangażowanie na rzecz szkoły. 

Dzień ten wypełnił się także emocjami smutku i refleksji. Bowiem trzecie klasy kończą edukację gimnazjalną. Dlatego też postanowiliśmy powspominać, przypomnieć sobie te najlepsze chwile spędzone przez ostatnie 3 lata. Doceniliśmy osobowość każdego, gdyż według wszystkich zasługują na zloty medal!
 
Uważamy ze są oni dla nas nie tylko dobrymi przyjaciółmi ale także wypracowali w sobie cechy, które można naśladować.
Drodzy Trzecioklasiści! Nie mówimy Wam "żegnajcie" lecz "do zobaczenia"! Mamy nadzieję ze każdy z nich będzie miło wspominał i odwiedzał naszą szkołę!