22 grudnia - spotkania przedświąteczne

22 grudnia w naszej szkole czuć już było Boże Narodzenie… Z rana spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie, po której obejrzeliśmy spektakl bożonarodzeniowy „Czekając na…” w reżyserii pani mgr Joanny Rączkowskiej i wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. (Drugą szansą na zobaczenie tego wspaniałego, głębokiego i dającego do myślenia przedstawienia będzie kolędowanie z rodzicami, które odbędzie się 5 stycznia o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy!)  

Tuż po nim miało miejsce spotkanie dotyczące Bractwa Małych Stópek – inicjatywy pro-life mającej na celu ochronę ludzkiego życia od momentu poczęcia. Boże Narodzenie, w czasie którego szczególnie kontemplujemy Tajemnicę Wcielenia Pana Jezusa, to dobry czas, by zatrzymać się chwilę przy świętości każdej ludzkiej istoty, zwłaszcza tych najmłodszych i bezbronnych, czyli jeszcze nienarodzonych.

Po tej krótkiej, ale wymagającej skupienia refleksji rozeszliśmy się do klas, by tam wraz ze swoimi wychowawcami podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać wspólnie kolędy i oczywiście zjeść coś smakowitego. Spotkania upłynęły w radosnej i serdecznej atmosferze. Odświętni, uśmiechnięci i rozśpiewani rozeszliśmy się do domów, by wraz z naszymi rodzinami świętować ten wyjątkowy czas, kiedy Bóg się rodzi, a moc truchleje.

WSTECZ