22 grudnia - szkolne i klasowe spotkania przedświąteczne

W piątek w naszej szkole świętowaliśmy nadchodzące Boże Narodzenie. Dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, po to by oddać wszystko, co w naszych sercach i przygotować się do Świąt. Następnie udaliśmy się do szkoły, by obejrzeć spektakl przygotowany przez Panią Anię z uczniami. Przedstawienie uświadomiło nam, ze szatan robi wszystko, aby odciągnąć nas od Bożej Miłości, która do nas przychodzi. Kusi nas, abyśmy skupili się na tym, co zewnętrzne – na prezentach, przygotowaniach, przypomina nam o problemach i trudnościach, po to by zabrać nam prawdziwą radość
z przyjścia Pana Jezusa. Na szczęście Bóg wie, że potrzebujemy duchowego wsparcia i każdemu z nas posyła Anioła, aby nas strzegł na wszystkich naszych drogach i towarzyszył w przygotowaniu na spotkanie z Jego Synem.
Po spektaklu przyszedł czas na życzenia i małe upominki. 
Po krótkiej przerwie rozbrzmiały głosy i instrumenty, którym przewodził Pan Ziemowit Pawlisz. Nasz szkolny zespół przepięknie wprowadził nas w nastrój świąteczny i wszyscy wspólnie, pełni radości śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. W tym roku nie zabrakło także solowych głosów zarówno uczennic, jak i uczniów. Po śpiewie przyszedł czas na emocje sportowe, czyli finał turnieju tenisa stołowego, w którym wzięli udział: Diana
i Basia, oraz Kuba i Paweł. Pierwsze miejsca zajęli Diana z klasy 3a i Kuba z klasy 3b, z którymi towarzysko zagrał także nasz Ksiądz Dyrektor. O wynikach nie będziemy wspominać:) Oj, działo się działo. A jak było głośno dzięki kibicom:) 
Po finale klasy spotkały się z Wychowawcami, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Piękne jest to, że szybko otwarły się wszystkie klasowe drzwi i uczniowie wyszli dzielić się radością do innych klas. Odwiedzili nas także Absolwenci i Rodzice, których pomoc w takich szczególnych dniach jest niezastąpiona:)