24 - 27 maja - wycieczka klas pierwszych w Bieszczady

Dzień 1

Dzisiaj rano klasy 1a i 1b pod opieką wychowawców wyruszyły na kilkudniową wycieczkę w Bieszczady. W autokarze panowała przemiła atmosfera, a wyjazd zapowiadał się wspaniały. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Ogród Biblijny w Myczkowcach. Przewodnik opowiedział Nam, że jest on największy w Polsce oraz, że ogród jest potocznie nazywany „Bieszczadzką Ziemią Świętą”. Niestety pogoda postanowiła zrobić nam psikusa i spadł ogromny deszcz, który towarzyszył nam już do końca dnia. Na szczęście zapał do zwiedzania i uśmiech nie zniknął z naszych twarzy.

Zobaczyliśmy przeogromną zaporę Solińską (największą w Polsce). Wielkość tego sztucznego jeziora i gór wzbudziły
w Nas wszystkich podziw i zachwyt. Mieliśmy także okazję posmakować świeżo pieczonych chipsów oraz zakupienia pamiątek.

Później odwiedziliśmy starą cerkiew, w której mogliśmy podziwiać cudowne ikony Trójcy Świętej, Apostołów
i Świętych. Kilku osobom udało się zobaczyć jak tworzy się prawdziwe ikony!Po południu dojechaliśmy do ośrodka o nazwie KijaChata
w miejscowości Wola Michowa. Wieczorem odbyła się dyskoteka na której wszyscy wspaniale się bawili. Część uczniów oglądała finał Ligi Europy w piłce nożnej. To był udany dzień! :) Mamy nadzieję, że jutrzejszy również będzie pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Pozdrawiamy Wszystkich i dziękujemy Naszym Rodzicom, że możemy tutaj być! :)Dzień 2

Dzisiejszy dzień był bardzo męczący, lecz pełen pozytywnych emocji oraz nowych doświadczeń. Rano ruszyliśmy do miejsca, w którym każdy z nas wziął udział w „Szkoleniu Zakapiora”. Rywalizowaliśmy między sobą w kilkuosobowych grupach w umiejętnościach takich jak: strzelanie z łuku, rzut podkową, przeciąganie liny i wiele innych. 

Odwiedziliśmy również muzeum przyrodnicze, w którym oglądaliśmy eksponaty dzikich, leśnych zwierząt.

Po krótkiej przerwie zostaliśmy ponownie podzieleni na grupy i wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu skarbu. Rywalizacja była zacięta. Każdy chciał jako pierwszy dotrzeć do celu. Była do tego konieczna umiejętność czytania mapy, posługiwania się kompasem i bystre oko! Zwycięzcą została grupa nr 4 pod opieką Pana Wojtka. 

W ośrodku zjedliśmy pyszną obiado-kolację i znowu wyruszyliśmy w teren. Odbyły się zajęcia podczas których zbudowaliśmy szałas oraz wznieciliśmy ogień, na którym upiekliśmy kiełbaski. Każdy mógł nauczyć się jak rozpalić ognisko używając krzesiwa, zawiązać potrzebne podczas wspinaczki węzły oraz przeszliśmy mini kurs pierwszej pomocy. Brudni, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka. To był wspaniały dzień!


Dzień 3

Dzisiejszego dnia wybraliśmy się na prawdziwą Bieszczadzką wyprawę! J Pierwszą atrakcją był przejazd Leśną Kolejką Bieszczadzką. Mogliśmy podziwiać krajobrazy i piękne widoki. Malownicze góry i lasy pełne zieleni w każdym odcieniu mają niesamowity urok!

Następnym punktem naszej wycieczki było wyjście na Połoninę Wetlińską. Długi i męczący dystans dał nam lekko we znaki, dodawał nam jednak energii fakt, że dojdziemy do miejsca znajdującego się 1228 m.n.p.m! Wędrowaliśmy szlakiem w Bieszczadzkim Parku Narodowym podziwiając niespotykane w innych miejscach rośliny
i zwierzęta. Po 2 godzinach intensywnego marszu dotarliśmy do miejsca zwanego Chatką Puchatka. Krótki odpoczynek przy herbacie dodał nam sił na kolejne godziny spaceru.

Do ośrodka wróciliśmy dopiero po godzinie 18. Zjedliśmy obiado-kolację i czekała na nas kolejna niespodzianka – prezentacja o Japonii. Pani Urszula opowiedziała nam o swojej wyprawie do tego odległego kraju! To było niezwykłe! Po prezentacji odbyło się wręczenie nagród oraz certyfikatów z wczorajszego szkolenia Zakapiora.

Wieczorem mieliśmy kilka chwil wolnego czasu. Wykorzystaliśmy go, żeby pospacerować na świeżym powietrzu, graliśmy na gitarach i w gry planszowe. Po mimo tak dużej ilości atrakcji w dniu dzisiejszym pamiętaliśmy o naszych mamach, które obchodziły wczoraj swoje święto!

Dzień 4

Jesteśmy już w Krakowie! :) Zmęczeni, ale zadowoleni. Zmęczeni, bo w ostatni dzień naszej wycieczki czekało Nas jeszcze sporo atrakcji. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – pierwsza grupa wzięła udział w paintball’owych rozgrywkach, natomiast druga grupa pływała pontonami po Sanie. Jednym słowem było super! :) Po intensywnym wysiłku zjedliśmy obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną do Naszych domów.

To był udany wyjazd, który na długo zostanie w Naszych myślach i sercach! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację, a przede wszystkim naszym wychowawcom i rodzicom! :)

Wiktoria Marek, kl. 1a