23 maja - Dzień Języków Obcych

W dniu 23 maja odbył się w naszej szkole dzień języków obcych. W wydarzenie to zaangażowało się wielu uczniów pod patronatem pań uczących języków obcych. Całe wydarzenie poprowadzili Szymon Poradzisz, Marysia Kozłowska oraz Szymon Urban. Był też tak zwany ‘podpowiadacz emocji’ - Mateusz Będkowski. 

Na początku imprezy przedstawione zostały przez uczniów prezentacje na temat znanych stolic na świecie, które były tematem przewodnim tegorocznego dnia języków. Londyn zaprezentowali Maksym Moskal i Miłosz Długosz; stolicę Szkocji - Edynburg przedstawił Wojciech Rusinowski. O Dublinie opowiedziały nam Julia Niżnik i Kasia Gaweł, a Marcin Mrozowski przedstawił prezentacje o Waszyngtonie. Natalia Jarczyk oraz Klaudia Bąk zabrały nas z kolei do Berlina
a stolicę Hiszpanii - Madryt zaprezentowali Karolina Tabor, Michał Rutkowski, Karol Michalewski oraz Jakub Magiera. 

Po prezentacjach odbył się quiz językowy, którego pytania dotyczyły trzech państw: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemiec. Quiz przeprowadziła pani Celina, a test rozwiązywało po dwóch przedstawicieli z każdej klasy. Wygrała klasa 2a. Po quizie nadszedł czas na wręczenie nagród za wszystkie konkursy językowe, jakie odbyły się przez cały rok szkolny. Z konkursu Memory Master nagrodzonych zostało czterech uczniów. Paweł Janowicz zdobył tytuł laureata pierwszego stopnia. Szymon Kosowski i Karolina Tabor otrzymali tytuł laureata trzeciego stopnia, a wyróżnienie specjalne przypadło Wiktorii Puchale. W konkursie kuratoryjnym najlepszymi wynikami w szkole mogli się pochwalić Miłosz Długosz, Szymon Urban oraz Julia Niżnik. Najlepsze wyniki w szkole w konkursie Fox należą do Pawła Janowicza, Michała Mizi oraz Karola Piwowarczyka. Nagrody z języka niemieckiego otrzymali: Miłosz Długosz za miejsce pierwsze, Klaudia Bąk i Dobrawa Ćwiertnia za miejsce drugie i Mateusz Ciężadlik za miejsce trzecie.

Podczas całej imprezy aż czterokrotnie wystąpił szkolny zespół taneczny. Dziewczęta na rozpoczęcie zatańczyły taniec ‘Chocolata’, później taniec kowbojski, a następnie taniec hiszpański i bawarski. Ważnym elementem imprezy były różne scenki przedstawiane przez uczniów. Było ich aż pięć; trzy w języku angielskim, jedna hiszpańska i jedna niemiecka. 

Na koniec wszyscy razem śpiewaliśmy piosenki we wszystkich językach, których się uczymy w naszej szkole. Po niemiecku zaśpiewana została piosenka ‘Auld Lang Syne’, po angielsku ‘Yellow Submarine’, natomiast po hiszpańsku piosenka ‘Colores’. 

Wielką atrakcją był zorganizowany podczas trwania imprezy konkurs przebierania. Wzięło w nim udział pięć osób. Na pierwszym miejscu znalazła się Karolina Tabor i Krzysztof Kosowski w strojach hiszpańskich. Drugie miejsce zajął Szymon Kosowski, który przebrał się za Kapitana Amerykę, natomiast trzecie miejsce zajął Przemysław Domagała w stroju szkockim oraz Natalia Jarczyk w stroju niemieckim. Dzień języków obcych był dniem uśmiechów, dobrej zabawy ale przede wszystkim miał wymiar edukacyjny. Nasi uczniowie mogli się wykazać swoim zainteresowaniem innymi kulturami, a wyrazili poprzez prezentacje, przebranie się, śpiew, wzięcie udziału w konkursie wiedzy o krajach, zaprezentowanie charakterystycznych tańców dla danego kraju lub odgrywając scenki językowe.