23 czerwca – uroczyste zakończenie roku szkolnego 

Dziś, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbyło się zakończenie roku szkolnego. Młodzież wraz
z nauczycielami i rodzicami zebrała się, żeby w duchu wspólnoty i wdzięczności podziękować Bogu za mijający rok szkolny. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 9.30 w kościele św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego. Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Jerzy Serwin,
 ks. Mariusz Susek (Dyrektor Gimnazjum) oraz ks. Michał Leśniak (Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie).
W liturgię włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice, a także uczniowie Gimnazjum nr. 9 na Prądniku Czerwonym. Wspólnota Gimnazjum Oazowego podziękowała Arcybiskupowi za uczestnictwo w uroczystościach podejmując dar modlitewny w jego intencji: Naszą wdzięczność chcemy wyrazić także poprzez działanie, dlatego wspólnota Gimnazjum Oazowego podejmuje dziś przez 166 dni codzienną, indywidualną modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa. Ksiądz Arcybiskup bardzo ucieszył się z tego daru serca, ponieważ wspólna modlitwa buduje jedność pomiędzy ludźmi. 


Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości wspólnie udali się do Gimnazjum Oazowego. Ksiądz Arcybiskup zwiedził nasza szkołę i sale lekcyjne. Żegnając się z nami, nawiązał do kanap, które stały w pierwszym rzędzie. Przytaczając słowa Papieża Franciszka z ŚDM, Ksiądz Arcybiskup wstał z kanapy, po to by udać się do swoich apostolskim obowiązków. Podczas apelu, rozdane zostały świadectwa oraz pamiątkowe tarcze dla pierwszego rocznika absolwentów, a także trzy medale z tytułem Wybitnego Absolwenta. Uczniowie i Rada Rodziców podziękowali nauczycielom i Dyrekcji za miniony rok szkolny, poświęcenie i zaangażowanie w ich wychowanie w duchu Ruchu Światło-Życie. Szczególne podziękowania skierowano do nauczycieli, którzy w przyszłym roku szkolnym nie będą fizycznie w naszej wspólnocie gimnazjalnej, jednak sercem i myślami nie mamy zamiaru się ze sobą rozstawać. 


Nie mogło zabraknąć momentów artystycznych. Uczniowie pokazali nam swoje układy taneczne, był także moment wspomnień dla klas trzecich, które są pierwszym rocznikiem, który opuszcza mury naszego gimnazjum. Cały apel prowadził nasz Przewodniczący Szkoły – Kamil, który oddał dziś swoją posługę nowej Przewodniczącej – Joannie. Natomiast p. Małgorzata Jarczyk, która pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców, podzieliła się z nami swoim doświadczeniem dotyczącym naszej szkoły, w której wyczuwa ducha oazy od samego początku powstania. Wyraziła także radość, że Księdzu Dyrektorowi i Siostrze Wicedyrektor udało się stworzyć autentyczną wspólnotę oazowo-szkolną. Zakończenie roku szkolnego to dla młodzieży i nauczycieli radosny czas, który pozwala na podsumowanie mijającego roku szkolnego oraz zwiastuje początek wakacyjnego relaksu. To zakończenie kolejnego etapu w waszym cudownym życiu – powiedział do młodzieży abp Jędraszewski – Za wami czas zmagań z materiałem i stresem, okres spotkań i tworzenia przyjaźni. Za ten czas gimnazjaliści dziękowali Bogu w duchu jedności z rodzicami i wychowawcami, którzy przez cały rok przekazywali im wartości Nowego Człowieka.

WSTECZ