27 lutego - Dzień Patrona szkoły


W dniu 27 lutego 31. rocznica narodzin dla nieba naszego Patrona – Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na jego temat. Turniej rozegrał się w trzech kategoriach: plakat, przedstawienie i „awantura o wiedzę”, czyli przeróbka znanego programu telewizyjnego.

Całość zaczęła się około godziny 11, a chwilę potem przywitaliśmy gości: Pana Adama Bujaka i Pana Leszka Sosnowskiego, ambasadorów gimnazjum oazowego. W uroczystościach brał udział także proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela – ks. Jerzy Serwin oraz Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Michał Leśniak. 

Najpierw obejrzeliśmy przedstawienia, które przygotowała każda klasa. Forma była bardzo zróżnicowana: filmiki, scenka, a nawet specjalnie ułożona piosenka o ks. BlachnickimJ

Po krótkich wystąpieniach naszych gości, które przypomniały nam czym jest patriotyzm, oraz, że najważniejszą rzeczą jest mieć cel w życiu, udaliśmy się na krótką przerwę.


O godzinie 12:15 spotkaliśmy się ponownie, lecz tym razem na przedstawicieli klas czekał „teleturniej”. Emocje były ogromne. Przez licytację mieliśmy zdobywać pytania, aby za dobre odpowiedzi zyskać punkty. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z kategorii: kalendarium, pedagogia nowego człowieka, cytaty i aforyzmy, film oraz z życia szkoły. Główną nagrodę w wysokości 1000zł dofinansowania na wycieczkę szkolną zdobyła klasa 3a, a drugie miejsce i nagrodę w wysokości 700zł dofinansowania na szkolną wycieczkę – klasa 2b. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział! Wasza wiedza o naszym Patronie jest imponująca.