27 kwietnia - Szkolna uroczystość rocznicy CHRZTU POLSKI

    27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana Profesora Krzysztofa Ożoga – wybitnego mediewistę, na co dzień związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim, autora wielu książek historycznych oraz mistrza w przekazywaniu wiedzy. W  ten sposób uczciliśmy 1050 rocznicę chrztu Polski.


Spotkanie poprzedził spektakl „Chrzest Polski” w reżyserii Pani Joanny Rączkowskiej oraz prezentacja komiksów przygotowanych przez uczniów, prezentujących to najważniejsze i przełomowe wydarzenie w historii Polski w nietypowy sposób.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu Pana Profesora, w którym odpowiadał on na „grad pytań” dotyczących przyczyn przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa, samej ceremonii chrztu oraz konsekwencji tej decyzji dla państwa polskiego. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych rzeczy na temat warsztatu pracy historyka oraz korzyści płynących z poznawania historii.

Spotkanie to było okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy, ale także do uświadomienia sobie, że warto – jak przekonywał nas Profesor Ożóg - „zawierać liczne i trwałe przyjaźnie z postaciami historycznymi”.