28-30 maja – wycieczka klas trzecich do Wrocławia

Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu chwili wytchnienia. Właśnie po "chwilę wytchnienia" klasy drugie pod opieką wychowawców udały się na wycieczkę do Wrocławia. Każdy zabrał ze sobą wszystko co potrzebne, a w szczególności uśmiech i dobry humor!
Pierwszym punktem naszej wycieczki był wywierający na wszystkich ogromne wrażenie - ogród zoologiczny. Mieliśmy możliwość zobaczenia niecodziennych zwierząt z całego świata. Bardzo ciekawym elementem spaceru po wrocławskim ZOO było Afrykarium, w którym mogliśmy oglądać faunę świata podwodnego.
W dniu dzisiejszym zobaczyliśmy także Park Szczytnicki, a w nim cudowną fontannę i Halę Ludową. Ostatnim elementem naszego programu był Ogród Japoński.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń kwaterujemy się w hotelu, żeby odpocząć. Jutro zaczynamy zwiedzanie Centrum Wrocławia! 


Drugi dzień wyjazdu klas drugich rozpoczął się idealnie. Wrocław rozpieszcza nas pogodą - od samego rana towarzyszyło nam słońce!
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Narodowe. Na wystawach podziwialiśmy sztukę śląską XII-XIXw., sztukę europejską XV-XXw. oraz sztukę polską XVII-XIXw. Wśród eksponatów, rzeźb i obrazów znaleźliśmy dzieła znanych już nam doskonale wybitnych artystów - m.in. Jana Metejki. Podczas zwiedzania bardzo zaciekawił nas widok złotego kątomierza, oraz różne rodzaje cyrkli. Ciekawostką był odnaleziony na jednym z obrazów przez uczennice klasy 2b - dowód matematycznego Twierdzenia Pitagorasa. Czyżby matematyka była wszędzie?
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie centrum Wrocławia. Pan przewodnik zabrał nas w inspirującą podróż po wrocławskich zabytkach! Zobaczcie na zdjęciach jak było pięknie!
Najbardziej wyjątkowym miejscem jakie zobaczyliśmy dzisiaj była Panorama Racławicka. Obraz o wymiarach 15m na 120m przedstawiający walki polskiej armii pod dowództwem generała Tadeusza Kościuszki. Każdy powinien to zobaczyć na własne oczy!
Po ucztach dla ducha udaliśmy się na ucztę dla ciał.😉 Podczas zajadania obiadu zostaliśmy poinformowani o przygotowanej dla nas niespodziance z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - zostaliśmy zaproszeni na lody! 



Wycieczka klas drugich naszego gimnazjum powoli dobiega końca...
Nim jednak wyruszaliśmy do Krakowa odwiedziliśmy kilka interesujących miejsc. Na początku dnia, tuż po śniadaniu wjechaliśmy windą na punkt widokowy wrocławskiego Sky Tower! Budowla ta mierzy 212m i jest najwyższym budynkiem nie tylko we Wrocławiu ale i w całej Polsce. Widok z takiej wysokości na panoramę Wrocławia robi na prawdę duże wrażenie! Sky Tower była już ostatnim obiektem zwiedzanym przez nas we Wrocławiu.
Wracając do Krakowa Pan przewodnik zabrał nas w jeszcze jedno wyjątkowe miejsce - Górę św. Anny. Po intensywnym marszu z parkingu wsieliśmy się do sanktuarium św. Anny. Dowiedzieliśmy się, że od setek lat jest to miejsce szczególnego kultu religijnego. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pomnik pamięci poległych w powstaniach śląskich oraz rozległy amfiteatr.
Jesteśmy już w drodze do naszych domów Stęsknieni ale zadowoleni! To była wspaniała wycieczka! Dziękujemy naszym rodzicom oraz wychowawcom!