28 stycznia -2 lutego – ferie w Zakopanem

Pierwszy tydzień ferii spędziliśmy w Zakopanem, ugościły nas Siostry od Aniołów. Było nas 32 uczniów, opiekowali się nami Ksiądz Dyrektor, Siostra Wicedyrektor, Pani Karolina, Pani Agnieszka, Pan Wojtek i Pan Darek – animator muzyczny. Odwiedzili nas także Pani Sylwia oraz Jej mąż Pan Mateusz. Mieliśmy ogromne szczęście, ponieważ pogoda była wprost wymarzona na wypoczynek w górach – mnóstwo śniegu i Słońca.

Szusowaliśmy po stoku na Polanie Szymoszkowej
(od razu wybraliśmy dłuższy wyciąg, ponieważ wszyscy dobrze jeździmy na nartach), lodowisko było równie przyjemne, choć tutaj niektórzy potrzebowali trochę więcej wsparcia:) Spacery na Kalatówkę, czy do Zakopanego przeradzały się w bitwy na śnieżki, co dawało nam móstwo radości. Na Kalatówkach odwiedziliśmy Pustelnię św. Brata Alberta, gdzie mieszkają Albertynki, a ciut wyżej
u Albertynów mieliśmy Mszę Świętą. Warto zaznaczyć, że nasz wyjazd feryjny to była oaza zimowa „Niech dzieją się cuda – z modlitwą się uda!”, codziennie mieliśmy możliwość uczestniczenia we mszy, modlitwach porannych i wieczornych, spotkaniach w małych grupach, a także szkole śpiewu, czy pogodnych wieczorach, wszystkie te elementy są ważnymi składowymi oaz rekolekcyjnych, które odbywają się w charyzmacie Ruchu Światło-Życie. Miłą niespodzianką na zakończenie wyjazdu była Agapa – radosne świętowanie, mogliśmy wspólnie pooglądać na dużym ekranie wszystkie zdjęcia, jedliśmy przy tym smaczne ciasto, galaretki oraz piliśmy gorącą czekoladę – to była prawdziwa uczta! Było przy tym mnóstwo śmiechu i braw:)

Zapraszamy na Facebook'a naszego Gimnazjum, tam pojawiały się na bieżąco krótkie relacje i zdjęcia z wyjazdu:)