28-30 maja – wycieczka klas trzecich w Beskid Śląski

Klasy trzecie na wycieczkę wybrały się w Beskid Śląski, zapraszamy do zapoznania się z trzydniową relacją:

DZIEŃ PIERWSZY

Za klasami trzecimi pierwszy dzień wycieczki. Naszą wiosenną przygodę rozpoczęliśmy w Wiśle, m.in. byliśmy przy skoczni oraz na uroczym rynku. Niektórzy z nas mieli możliwość powspominać tegoroczną oazę zimową :) Następnie udaliśmy się do Chlebowej Chaty w okolicach Brennej, gdzie każdy z nas zrobił podpłomyk, wypiliśmy zbożową kawę oraz posłuchaliśmy o tym jak żyło się dawniej na wsiach terenu Beskidu Śląskiego. Czeka nas jeszcze dyskoteka:) 


DZIEŃ DRUGI

Dziś zwiedziliśmy Zamek w Pszczynie, zafascynowała nas sala lustrzana, przepiękne stare meble, bogato zdobione ściany oraz imponujące żyrandole. Później udaliśmy się do rezerwatu żubrów oraz zwiedziliśmy Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Czeka nas jeszcze wizyta na Równicy oraz ognisko - śpiew i wspólna zabawa :) 

DZIEŃ TRZECI

Dziś centrum naszej wycieczki stało się miasto Tarnowskie Góry. Sporo czasu spędziliśmy dziś pod ziemią:) Zwiedziliśmy Zabytkową Kopalnię Srebra, zjeżdżając do niej Szybem Anioła. Obejrzeliśmy także parowozy, które pomagały górnikom (gwarkom), pracować pod ziemią. Później wyruszyliśmy do Sztolni Czarnego Pstrąga, gdzie mogliśmy się przepłynąć łodziami. Przewodnik opowiedział nam ciekawą rzecz, kiedy przepływaliśmy przez tzw. tunel leniwych: jeśli ktoś jest leniwy i ma inne wady, może trzy razy uderzyć palcem o ścianę, aby się ich pozbyć. Jeśli natomiast komuś nie chciało się uderzyć... to oznacza, że jego lenistwo jest większe niż przypuszczał :) A pod ziemią tarnogórską nasi uczniowie postanowili zaśpiewać barkę oraz hymn naszej szkoły Serce wielkie nam daj…

Tak minęły nam trzy dni wspaniałej zabawy i relaksu na Śląsku. Oj, nie chciało nam się wracać… :)