12 marca - wielkopostny dzień ​skupienia dla rodziców

Tego odbył się wielkopostny dzień​ skupienia dla rodziców. Spotkaliśmy o godz. 15.00 w sanktuarium Ecce Homo przy
ul. Woronicza, by uczestniczyć w nabożeństwie Gorzkich Żali.
Dla osłodzenia „żali” Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek z kawą i herbatą, podczas którego był czas na rozmowę i wymianę myśli - głównie związanych z naszymi dziećmi, ich przyszłością, wychowaniem i codziennością rodzicielskiego dnia. 

Następnie przeżywaliśmy Mszę świętą, którą celebrowali nasz Ksiądz Dyrektor razem z moderatorem Ruchu Światło - Życie, ks. Michałem Leśniakiem. Głoszący słowo Boże wspomniał w homilii o przemianie, która dokonała się na Górze Tabor i przemianie, która ma też w nas nastąpić w okresie Wielkiego Postu. Mówił także o darach, które otrzymujemy od Pana Boga każdego dnia. Naszym zadaniem - tu na ziemi - jest modlitwa o rozeznanie, jak te dary odnajdywać i je rozpoznawać, a także właściwie wykorzystywać.

Po zakończeniu Eucharystii mieliśmy czas na uwielbienie Pana. Pomagał nam w tym zespół NiemaGOtu w nieco okrojonym składzie. Wspaniałe pieśni pełne uwielbienia doprowadziły nasze serca do Boga i chcemy, aby tak zostało. Nie tylko na czas Wielkiego Postu. Chwała Panu!
Rodzic