3 marca – spotkanie z p. Izabelą Ćwiertnią


Dziś mieliśmy spotkanie z Mamą naszej uczennicy Panią Izabelą Ćwiertnią. Pani Iza jest pielęgniarką i błogosławionym Animatorem Ruchu Światło-Życie. Opowiadała nam o Służebnicy Bożej Hannie Chrzanowskiej, prekursorce pielęgniarstwa rodzinnego i domowego. Wysłuchaliśmy także ciekawych informacji na temat pielęgnacji naszej skóry.

Pani Iza z wielką pasją opowiadała nam, że bycie animatorem Ruchu oznacza, że jest się nim w każdej dziedzinie życia, w każdym zawodzie, który się wykonuje. Ta posługa nigdy nie wygasa.

Kiedy mama Dobrawy opowiadała nam o Służebnicy Bożej Hannie Chrzanowskiej,
dowiedzieliśmy się, że pracowała ona jako instruktorka w Uniwersyteckiej Szkole Pielęgniarek i Higienistek w Krakowie, a także organizowała katolicki Związek Pielęgniarek Polskich, kształciła także młode pielęgniarki, przekazując im obraz pracy jako służby dla drugiego człowieka. Co więcej Hanna Chrzanowska to prekursorka odwiedzin chorych w ich domach. Była bardzo lubiana i szanowana przez swoje uczennice, również po swojej śmieci. Jest przykładem dla wielu pielęgniarek po dziś dzień. 3 listopada 1998r. otworzony został proces beatyfikacyjny Hanny Chrzanowskiej.