3 listopada - szkolny konkurs Spotkanie ze Świętymi

W Gimnazjum Oazowym Dzień Wszystkich Świętych obchodzi się jak w niebie:) 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy modlitwą, by później klasy mogły zaprezentować Świętych, których wybrali na konkurs organizowany przez naszą s. Wicedyrektor. Klasa IIIB zaprezentowała filmik i krótki wywiad o św. Franciszku z Asyżu, klasa IIB przybliżyła nam św. Patryka, klasa IIIA pokazała swoje dzieło filmowe nakręcone w plenerze o św. Dyźmie, a klasa IIA zaprosiła nas na spotkanie ze św. Ritą. Każda klasa przystroiła także pięknie swoje sale…było mnóstwo róż, koniczynek, pszczół… cieszy nas, że młodzi ludzie są tak kreatywni :)

Atmosfera naszego dzisiejszego świętowania była iście niebiańska, gdyż ARCHANIOŁY naszej szkoły S. Urszula i Ks. Mariusz), zaprosili nas wszystkich do wspólnego tańca. Każdy kto marzy, by osiągnąć NIEBO mógł dołączyć do orszaku świętych. Bo jak przypomniała nam Siostra, „każdy z nas ma misję, by być świętym, obok nas są osoby, które zostaną wyniesione na ołtarze, a my może nawet o tym nie wiemy”:)

Tak, każdy z nas ma być ŚWIĘTYM i kropka. Kto nie potrafi tańczyć, śpiewać i cieszyć się, już dziś powinien to nadrobić, bo nie będzie miał co robić w NIEBIE :)

Oto wyniki konkursu:

Główną Nagrodę otrzymuje klasa III A.

Wszystkie klasy za zaangażowanie i pełne pasji przedstawienie postaci świętych we wtorek udają się do kina na film"Dwie korony". Główna nagrodą są bilety:) Dodatkowo każdy uczeń otrzyma książeczkę o swoim Patronie.