4 grudnia - wizyta studentów z projektu Social Erasmus


W dniu 4 grudnia nasze gimnazjum po raz kolejny gościło studentów z projektu Social Erasmus. Na lekcje językowe we wszystkich klasach tym razem przybyli: Agota z Węgier, Clement z Francji, Tomo z Chin i Diego z Meksyku. Sympatyczni studenci zapoznali nas z tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia w ich krajach. Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje, zrobiliśmy świąteczne origami, usłyszeliśmy kolędę Cicha Noc w języku francuskim.
Dowiedzieliśmy się jakie potrawy dominują na świątecznych stołach w innych krajach. Nasi uczniowie wykonali dla studentów pamiątkowe plakaty, na których napisali życzenia świąteczne w różnych językach, a także złożyli swoje podpisy. Komunikacja odbywała się głównie w języku angielskim, a uczniowie z klasy 1a i 2a, którzy uczą się języka hiszpańskiego mieli okazję porozmawiać w tym języku z sympatycznym Diego z Meksyku.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku- ciasta i cukierków, gdyż 4 grudnia to już prawie Mikołajki. Czas szybko nam upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Po pamiątkowych zdjęciach nadszedł czas na pożegnanie, ale nie na zawsze. Nasi goście obiecali, że niedługo znowu nas odwiedzą.