5 stycznia - szkolne kolędowanie

W wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, w Katolickim Gimnazjum im. Franciszka Blachnickiego odbyło się wspólne kolędowanie uczniów, nauczycieli 
i rodziców. Na to spotkanie przybyli również zaproszeni goście - Rodzice Prezydenta Andrzeja Dudy - Pani Janina 
i Pan Jan Dudowie. Spotkanie rozpoczęło przedstawienie Grupy Teatralnej. Młodzież gimnazjum w przedstawieniu pokazała nam ważne przesłanie, że Jezus rodzi się codziennie w sercu każdego człowieka - bez względu na to czy mieszka on w pięknym domu czy jest bezdomny, czy jego stół ugina się pod ciężarem świątecznych dań czy nie ma co jeść. Właściwie by się narodził potrzebne jest tylko otwarte serce i drugi człowiek - reszty dokonuje Jezus - przemienia, wyciąga z grzechu, daje radość i szczęście. 
Po spektaklu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy te znane i mniej znane. Młodzież pięknie przewodziła temu wspólnemu śpiewaniu, grając na instrumentach i zachęcając do wspólnego śpiewu. Zabrzmiały również bożonarodzeniowe pieśni 
w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Młodzi ludzie włożyli w to wiele serca i radości co spowodowało, że klimat tego spotkania zrobił się bardzo ciepły i rodzinny. Nie był to występ tylko ich piękne świadectwo. Ważnym momentem tego spotkania były również refleksje Pani Janiny i Pana Jana o świętach w ich domu, kiedy Prezydent był jeszcze dzieckiem, o zaangażowaniu religijnym rodziny, o przyjmowaniu i przezwyciężaniu trudności. 

Słowa, które wypowiedział Pan Jan, że w każde święta, uroczystości rodzinne zapraszali Jezusa - były piękne, bo to się czuło, słuchając Rodziców pana Prezydenta, że Bóg był i jest ważny w ich życiu - i to widać również po naszym Prezydencie, że dorastał w rodzinie Bogiem silnej. Po spotkaniu Państwo Dudowie podpisywali swoją książkę "Rodzice Prezydenta", można było również zakupić kartki przygotowane przez młodzież i wesprzeć chrześcijan w Syrii. To również był wyraz Bożego narodzenia w ludzkich sercach, bo ono otwiera się na drugiego człowieka. Ten wieczór kolędowania i spotkania z nowonarodzonym Jezusem i drugim człowiekiem stał się takim czasem, o którym mówił patron naszej szkoły: 

" Nowy człowiek to ten, który posiada siebie w dawaniu siebie". 

Każdy z nas obecnych coś dał (czas, głos, uśmiech, ofiarę), ale każdy z nas też wiele otrzymał tego wieczora!