7-9 marca - szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Dzień pierwszy, tego szczególnego czasu pozwolił nam przypomnieć i uświadomić sobie, że miłość Boża jest potężna
i bezwarunkowa. Bóg jest naszym Ojcem, kocha nas i dla każdego z nas ma odrębny, wspaniały plan.
 Jeżeli tylko pozwolimy działać Mu w naszym życiu, doświadczymy
o wiele więcej dobra i łask niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Obraz Boga, nasza relacja z Nim, którą nosimy w naszych sercach jest zależna tylko i wyłącznie od nas.

W nastroju dzisiejszego dnia doświadczyliśmy także żywej obecności naszego Ojca w Najświętszym Sakramencie. Każdy mógł przez chwilę zastanowić się co nas cieszy, za co jesteśmy wdzięczni, ale także co nas trapi i co chcemy zmienić w naszym życiu.


Aby jeszcze lepiej przeżyć tegoroczne rekolekcje udaliśmy się także do kościoła w parafii św. Jana Chrzciciela na naukę, gdzie ksiądz rekolekcjonista za autorytet w dawaniu świadectwa postawił św. Stanisława Kostkę. Dzisiejszy dzień bardzo nas wzbogacił duchowo, był bardzo wyjątkowy. 

Wiktoria Marek, klasa 2a

Drugi dzień naszych szkolnych rekolekcji był poświęcony przede wszystkim postaci Jezusa Chrystusa, który poświecił swoje życie i umarł dla nas na Krzyżu. Jezus - Syn Boga, który pamięta o każdym z nas, jest naszym Zbawicielem i chce dla nas jak najlepiej. Jedyne co może oddzielać nas od Jego miłości to grzech, a naszym zadaniem jest nie dopuszczać szatana do codziennej rzeczywistości.
W dniu dzisiejszym mogliśmy także przeżyć Drogę Krzyżową, ze wspaniałą inscenizacją uczniów naszego gimnazjum.

Po krótkich spotkaniach w klasach i konferencji udaliśmy się na naukę do kościoła, gdzie ksiądz rekolekcjonista tym razem przybliżył nam sakrament pokuty i pojednania. Ksiądz przypomniał nam jak ważna jest spowiedź święta i że do usunięcia grzechu może doprowadzić tylko ogromna moc Boża. Dzisiejszy dzień dał każdemu z nas wiele ochoty do walki z naszymi grzechami i słabościami. Wiktoria Marek, klasa 2a

Nadszedł trzeci dzień naszych rekolekcji - czas podsumowania tego co wspólnie przeżyliśmy i doświadczyliśmy. Przewodnim motywem dnia, było przygotowanie się jak najlepiej do sakramentu spowiedzi, którego mogliśmy doświadczyć.

Nim jednak to się stało, uczestniczyliśmy w spotkaniach klasowych pt. "na co mamy wpływ? ". Każdy z nas miał możliwość wypowiedzenia się na temat naszych indywidualnych relacji z Bogiem. Za przykład dano nam dwie scenki zaręczyn, gdzie zostało pokazane, że do miłości bliźniego jak i Boga potrzebne są obie strony i nikt nas nie może do tego zmusić.

W tym dniu każda klasa miała wybrać swojego przedstawiciela biorącego udział w panelu dyskusyjnym na temat kwestii wiary u młodzieży. Okazało się że nasi uczniowie mają bardzo wszechstronną wiedzę w owym temacie, a niektórzy dar pięknego wypowiadania się. Na zakończenie wzięliśmy udział w Mszy Świętej z kazaniem księdza rekolekcjonisty. Przypomniał nam wszystkim o tym jak ważny jest sakrament eucharystii oraz o tym że Bóg składa na ołtarzu bezkrwawą ofiarę za nas. Dziękujemy wszystkim za ten pięknie spędzony czas, który zostanie w naszych sercach z pewnością na długo!

Wiktoria Marek, klasa 2a