7 czerwca - III BIEG im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego


Siódmego czerwca nasza skromna, lecz silna reprezentacja wyruszyła na III bieg im płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego na dystansie 1000 metrów. W składzie: Małgorzata Branicka, Maria Kozłowska, Szymon Urban, Tymoteusz Ziejka oraz Jakub Orkisz. O ósmej stawiliśmy się na zbiórkę pod szkołą by spacerkiem dotrzeć na miejsce. Tam po otrzymaniu numeru mieliśmy chwilę czasu na rozgrzewkę. Czas szybko płynął i nie minęła chwila jak dziewczyny z gimnazjum rozpoczęły swój bieg. Przybiegły na następujących pozycjach: Maria Kozłowska-miejsce II, Małgorzata Branicka-miejsce VIII. 

Następnie walczyli chłopcy, tu warto wspomnieć o ciekawym zakładzie: otóż nasz pan wuefista- Pan Wojciech Turek założył się
z Szymonem Urbanem, że będzie w pierwszej trójce. Szymon przyjął zakład sądząc, że mu się to nie uda. Wielką radością okazał się fakt iż Szymon zajął III miejsce, tym samym przegrywając zakład lecz wygrywając miejsce na podium. Przed nim zaś na miejscu II stanął Tymek. Kuba zajął VI pozycję. Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze, pogoda dopisała, a wszyscy przestrzegali zasady fair play. Głośny doping dodawał nam sił, a słodkie narody (oraz oczywiście dyplom i medal) były miłym akcentem kończącym to wydarzenie. 

Jestem pewna, że nasza szkoła ma powód do dumy!

Maria Kozłowska, klasa 3a