7 listopada - obchody Święta Niepodległości

7 listopada 2014 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. W tym dniu wszyscy uczniowie przybyli ubrani na galowo. O godzinie 9.00 uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja i zaproszeni goście zgromadzili się na przystrojonym, szkolnym korytarzu, by odśpiewać HYMN i wysłuchać akademii.

Wybrani uczniowie recytowali wiersze, wspominali historię naszego narodu, a Miłosz Długosz wcielił się w rolę samego Józefa Piłsudskiego. W trakcie występu została odtworzona prezentacja multimedialna, w tle rozbrzmiewały patriotyczne piosenki. Zaśpiewano także pieśń pt. „Wojenka”, a na końcu usłyszeć można było piękne wykonanie utworu „Sadźmy róże” przez śpiewającą Zofię Grząślewicz. Uczniowie zaprezentowali również swoje talenty muzyczne, grając na skrzypcach i gitarze. Zarecytowano utwory m.in. Norwida, Słonimskiego, Wyszyńskiego, Słowackiego.

W rolę gospodarzy akademii wcielili się: Natalia Jarczyk i Przemysław Pajek. Wzruszające wykonania wierszy zadeklamowani: Natalia Kramarz, Ewa Sochań, Weronika Greczek, Małgosia Chwast, Janek Kałdowski, Zosia Grząślewicz, Ola Sobieraj, Kamil Moskal i Zuzanna Ziemska.

Naszym zacnym gościom, panu Adamowi Bujakowi i Leszkowi Sosnowskiemu, bardzo podobała się akademia. Dali temu wyraz w krótkich przemowach, które wygłosili po zakończonym występie uczniów.

Wiersze, piosenki patriotyczne, fotografie z dawnych lat, bitew, wojen rozbudziły ważne refleksje. Pozwoliły docenić wielki dar wolności, którą dziś możemy się cieszyć.

WSTECZ