1 września 2014 - Uroczysta Inauguracja

To był naprawdę wyjątkowy dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci - pierwszego września 2014 roku oficjalnie rozpoczęła swoje działanie nasza szkoła. Najpierw wszyscy uczniowie razem z rodzicami, nauczyciele i przyjaciele szkoły spotkali się w kościele parafialnym (św. Jana Chrzciciela) na uroczystej Eucharystii. Przewodniczył jej ksiądz dziekan Dionizy Jedynak, a homilię wygłosił ks. prałat Grzegorz Cekiera. O piękną oprawę liturgii zadbali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pod opieką pana Pawła Krupy. Kilka osób chętnie włączyło się w czytania, śpiew, modlitwę wiernych i procesję z darami. Po Mszy św. udało nam się zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie, po czym wyruszyliśmy do budynku szkoły.

Pierwsze kroki poprzedzone zostały oczywiście przecięciem wstęgi. Każdy otrzymał także okolicznościowe ciasteczko z logo szkoły. Kiedy wszyscy obecni zajęli już przygotowane miejsca, przyszedł czas na przemówienia. Popłynęło wiele ciepłych słów i podziękowań. Głos zabrał oczywiście ksiądz Dyrektor Mariusz Susek, który przywitał wszystkich gości. Następnie ks. proboszcz Jerzy Serwin poświęcił pomieszczenia szkolne, a siostra Dyrektor Urszula Ściurka zawiesiła ikonę Świętej Rodziny w szkolnym oratorium. Ciekawe słowa na temat patrona naszej szkoły mogliśmy usłyszeć z ust księdza Adama Wodarczyka (generalnego Moderatora Ruchu Światło-Życie) a także bliskiej współpracownicy księdza Blachnickiego - Pani Doroty Seweryn.

Podczas tej ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć wkładu uczniów, którzy pod opieką pani Joanny Rączkowskiej przygotowali krótki występ. Na zakończenie wszyscy udali się na mały poczęstunek, który rozpoczął się od podzielenia się okolicznościowym bochenkiem chleba.